خدمات فرانگر

شابلون سازی

ساخت و طراحی شابلون اس ام دی برای ساخت و تولید در تیتراژ بالا

قطعه گذاری

قطعه گذاری به صورت اتوماتیک و توسط دستگاه pick and Place  انجام می شود.

فرایند اتصال

قطعات روی پدهای خمیری برد مدار چاپی باید حرارت ببینند تا روغن فلاکس خمیر قلع بخار شده و لحیم کاری انجام و قطعات به برد مدار چاپی متصل شوند.

مونتاژ برد SMD با دستگاه و به صورت دستی

مونتاژ بردهای SMD به صورت تمام اتوماتیک و همچنین دستی قابل اجراست
مونتاژ برد SMD

فرم دهی قطعات

فرمدهی قطعات با دستگاه، باعث حذف میزان خرابی قطعات نسبت به فرمدهی با دست می شود و در نهایت در سرعت تولید و ظاهر محصول نیز تاثیر دارد.

شناوری در حوضچه قلع

شناور شدن در حوضچه قلع سبب اتصالات یکنواخت قطعات خواهد شد و پس از آن کف چینی انجام می شود.

بررسی کیفی نهایی

پس از مرحله کف چینی مدار پین ها از لحاظ اتصالات و قلع گیری مورد بررسی و کنترل قرار می گیرد تا در نهایت برد ایرادی از لحاظ مونتاژ نداشته باشد.

مونتاژ برد DIP

مونتاژ بردهای DIP نیز همانند SMD در فرانگر با کنترل کیفیت و بهره گیری از تهیزات به روز انجام می پذیرد.
مونتاژ برد DIP

ساخت استنسیل SMD لیزری

در این روش ورق استیل در دستگاه لیزر قرار گرفته و سپس توسط دستگاه های اتوماتیک لیزر CNC  برش می خورد و پدهای مورد نظر برای عبور خمیر قلع یا چسب سوراخ می گردد.

ساخت استنسیل SMD شیمیایی

در این روش با استفاده از روش های نگاتیو و قرار دادن شابلون در اسید سولفوریک و یا دیگر اسید ها امکان ساخت شابلون SMD  فراهم می شود.

مشخصات استنسیل

شابلون می بایستی حتما دارای حداقل دو Mark Fiducial  در دو گوشه مخالف باشد و برای بردهای با المان های ریز، بایستی با تکنولوژی Cut  Laser تهیه شده باشد. همچنین بایستی در سایز های استاندارد باشد.

ساخت انواع شابلون های SMD

طراحی و ساخت انواع شابلون
شابلون SMD

مشخصات برد الکترونیکی

عرض برد حداقل 4 و حداکثر 40 سانتی متر و طول برد حداقل 5 و حداکثر 46 سانتی متر باشد، همچنین برد ها می بایست در چهار گوشه دارای Mark Fiducial  به قطر 1 میلی متر باشند.

مشخصات قطعات الکترونیکی

قطعات الکترونیکی برای مونتاژ اتوماتیک می بایست به صورت حلقه، درون Tray  و یا درون Tube ارسال شوند، تعداد کلیه قطعات مانند مقاومت ها و خازن های 0603 و یا 0805 و .. باید حداقل 3% بیشتر از تعداد مورد نیاز باشد.

مونتاژ دستی SMD, ِ`}`\

در مونتاژ با تیراژ پایین و تعداد قطعات کم و یا برد های دورو Smd که هر دو طرف از روش Paste استفاده شده برای مونتاژ قطعات از این شیوه بهره می بریم.
مونتاژ دستی مدار

ما درفرانگر خدمات مبتنی بر کیفیت ارائه خواهیم داد.

ما همچنین علاوه بر مونتاژ برد، آماده ارائه خدمات تامین قطعات، شابلون و برد مدار چاپی، به صورت یکپارچه به شما عزیزان می باشیم.

برنامه ریزی دقیق در طراحی و تولید
تولید با دستگاه های تمام اتوماتیک SMD
بررسی نهایی وکنترل کیفیت