نرم افزار های طراحی PCB

نرم افزار های طراحی PCB

بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی PCB

برای اجرای پروژه الکترونیکی به یک نرم افزار یا ابزار طراحی نیاز داریم در ادامه این مقاله به بررسی  چند مورد از نرم افزار های طراحی PCB موجود در اینترنت خواهیم پرداخت که به شما کمک می کند تا برد مدار چاپی خود را سریعتر و راحت تر طراحی کنید.

0 PCBWeb Designer –

PCBWeb Designer یک نرم افزار رایگان طراحی برد مدار چاپی و سخت افزار های الکترونیکی است که با استفاده از این نرم افزار میتوان بردهای از یک تا چند لایه طراحی کرد ، راحتی استفاده از مزایای این نرم افزار است .

http://www.pcbweb.com/

1- ZenitPCB

ZenitPCB یک نرم افزار قدرتمند و انعطاف پذیر است که به شما کمک می کند تا پروژه خود را به سرعت آماده کنید نرم افزار طراحی مدار چاپی  ZenitPCB طرح های  شماتیکی دارد که کاربر میتواند از آن ها استفاده کند.

http://www.zenitpcb.com/

نرم افزار های طراحی PCB2 – TinyCAD

این نرم افزار طراحی برد مدار چاپی به شما برای رسم نمودار کمک میکند . به علاوه  از همان ابتدا به شما برای طراحی مدار چاپی یک کتابخانه با نماد های تخصصی و توضیحات آن ها خواهد داد . از قابلیت دیگر این نرم افزار میتوان به پیاده سازی طرح شما در ورد و عکس بدون پس زمینه (PNG) برای استفاده در وب اشاره کرد.

https://tinycad.en.softonic.com/

10 نرم افزار برتر طراحی PCB

3Osmond PCB :

نرم افزار طراحی برد مدار چاپی  Osmond PCB  نرم افزاری با ابزار های انعطاف پذیر می باشد که مخصوص کامپیوتر ها و لپ تاپ های شرکت اپل (Apple) با سیستم عامل مکینتاش (Macintosh) است . از بعضی از قابلیت های آن می توان به اندازه نامحدود برد در طراحی ، تعداد لایه ها ، تعداد قطعات الکترونیک، پشتیبانی از طراحی فیبر مدار چاپی دو طرفه ، پوشش نهایی و … اشاره کرد.

http://www.osmondpcb.com/

نرم افزار های طراحی PCB

4 – نرم افزار طراحی برد مدار چاپی BSch3V :

اگر به دنبال نرم افزاری برای طراحی شماتیک PCB تان هستید نامش BSch هست که مخفف کلمه “Basic Schematic” یا طراحی شماتیک است. این نرم افزار فقط امکانات اولیه برای سفارش های ساده را دارد.

http://www.suigyodo.com/

نرم افزار های طراحی PCB

5- نرم افزار طراحی مدار چاپی ExpressPCB :

این نرم افزار طراحی PCB هم برای یادگیری و هم برای استفاده می باشد و دارای طرح های اولیه برد PCB حتی برای ابتدایی ترین کاربران می باشد.

https://www.expresspcb.com/

نرم افزار های طراحی PCB

6-  نرم افزار طراحی مدار چاپی  Kicad :

نرم افزار منبع باز Kicad، برای ایجاد نمودار های شماتیک و چاپ فیبر مدار چاپی هنری است.این نرم افزار برای تمام کسانی که با کارهای الکترونیکی سروکار دارند می باشد، با این نرم افزار میتوان تا 16 لایه برد PCB را طراحی کرد.

http://kicad-pcb.org/

نرم افزار های طراحی PCB

7- نرم افزار طراحی مدار چاپی  gEDA :

این نرم افزار طراحی  مخصوص سیستم عامل لینوکس میباشد که از آن برای طراحی مدارهای الکتریکی، طراحی شماتیک ، شبیه سازی ، نمونه سازی و تولید PCB استفاده کرد.

http://wiki.geda-project.org/geda:download

نرم افزار های طراحی PCB

معرفی بهترین نرم افزار های طراحی PCB

8-  نرم افزار طراحی  مدار چاپی Fritzing :

نرم افزار Fritzing ، یک نرم افزار خلاقانه برای استفاده طراحان ، هنرمندان ، پژوهشگران و علاقه مندان به کار های خلاقانه با الکترونیک و توسعه پروژه های الکترونیکی است. این نرم افزار طراحی مدار چاپی به شما اجازه می دهد تا اطلاعات بیشتری را در مورد مدارهای الکترونیکی به پروژه خود اضافه کنید و حتی آن ها را برای تولید آماده کنید.

http://fritzing.org

نرم افزار های طراحی PCB

9- نرم افزار طراحی مدار چاپی DesignSpark PCB :

این نرم افزار در دسترس ترین نرم افزار طراحی الکترونیکی در جهان است. نرم افزاری برای یادگیری راحت و راحت تر برای استفاده است که به طور قابل توجهی زمان تولید را کاهش میدهد. در هسته این نرم افزار طراحی PCB، یک موتور قدرتمند وجود دارد که شما را قادر به طراحی شماتیک ، طراحی برد و لایه های آن می سازد.

https://www.rs-online.com/designspark/pcb-download-and-installation

نرم افزار های طراحی PCB

10-  EasyEDA

EasyEDA یک مجموعه رایگان ، با ویژگی حجم کم، قدرتمند، سریع و سبک و آنلاین است که می توانید بدون نگرانی برای فعالسازی از این نرم افزار استفاده نمایید همچنین علاوه بر پشتیبان گیری محلی به صورت خودکار فایل های شمادر سرور ابری نیز ذخیره می کند و به شما پشتیبان گیری مضاعفی برای امنیت داده می شود.

https://easyeda.com/page/download

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

اگر می خواهید یک مشاوره رایگان بدون هیچ گونه تعهدی دریافت کنید، فرم زیر را پر کنید، با شما تماس بگیریم.